МЕДВЕДЕВ О БИВШОЈ НЕМАЧКОЈ КАНЦЕЛАРКИ: Меркел је била конструктиван партнер за Москву
АНГЕЛА Меркел као немачка канцеларка није била лак партнер за Москву, она је била конструктиван партнер и партнер који има разумевања, изјавио је данас заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев у интервјуу руским медијима.
Фото: АП
-По мом мишљењу, она је била за нас, и за мене лично и за председника и за наше остале колеге који су са њом радили, сигуран сам, не лак, али конструктиван и по много чему апсолутно партнер који је имао разумевање, рекао је он, пренео је ТАСС.
Према његовим речима, она је била конструктивна, јер је увек било могуће доћи до компромиса са њом и имала је разумевање јер је могла да саслуша аргументе.
Медведев је казао да иако Меркелова није могла да се сложи са неким аргументима, увек их је чула и одговарала на њих.
-Није јој било лако, јер је врло често имала став који је био веома различит од нашег, посебно после 2014. године, додао је заменик председника Савета безбедности Русије.
Према његовим речима, након што је Меркелова напустила функцију, Немачка се суоцила са извесним недостатком кадрова, "вакумом".
Она је дуго била на челу Немачке, а улога Немачке у Европској унији не може се преценити, сматра Медведев.
"Ера Меркелове је завршена", навео је он.
Сада је, како је истакао, јасно да се сви питају ко ће водити у Европи и како ће се развијати политика у Немачкој.
БОНУС ВИДЕО: ДАН КАДА ЈЕ КОНАЧНО ЗАТВОРЕН ЧЕРНОБИЉ - Последице нуклеарне катастрофе трајаће 24.000 година
Препоручујемо
РАКЕТЕ КОЈЕ НАТО-У НЕ ДАЈУ МИРА: Распоређивање ракетног система „Искандер М“ на западу земље (ВИДЕО)
26. 01. 2022. у 20:13 >> 20:49
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)