ПРВИ ЛЕТ У АЛМАТИЈУ: Међународни долазак први још од 2. јануара
У КАЗАХСТАНСКОМ Алматију данас је обављен први међународни лет након нереда који су избили 2. јануара, саопштило је Цивилно ваздухопловство при казахстанском министарству за индустрију и инфраструктурни развој.
Фото: shutterstock
- После наставка рада аеродрома, први авион из иностранства који је слетео у Алмати дошао је из турске Анталије - наводи се у саопштењу, пренео је ТАС С.
Прес служба је додала да су за данас планирани летови из Колумба, из Шри Ланке, и лет из Алматија за Сеул, а обавиће их "Ер Астана" и "Азијана ерлајнс".
У Алматију, највећем граду Казахстана, и још неким градовима, дошло је до нереда 2. јануара када су демонстранти упали у неке владине зграде незадовљни поскупљењем нафтних деривата.
Током неколико дана насиља било је погинулих и повређених, а председник Касим-Џомарт Токајев се обратио Организацији уговора о колективној безбедности (ЦСТО) предвођеној Русијом, па су мировњаци постављени по Казахстану.
На улице градова се вратио ред, наводе казахстанске власти, а аеродром у Алматију, који је био под опсадом демонстраната током протеста, поново је у функцији.
БОНУС ВИДЕО:
ПИНК ПАНТЕРИ УХАПШЕНИ У АТИНИ: Пала и два Србина због пљачке продавнице скупоцене одеће
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)