АМЕРИКАНЦИ УВОДЕ САНКЦИЈЕ ПУТИНУ: Сенатори представили нацрт закона о санкцијама Русији
АМЕРИЧКИ сенатори из реда демократа представили су данас нацрт закона о увођењу свеобухватних санкција највишим руским владиним и војним званичницима, укључујући председника Владимира Путина.
Фото: ЕПА
Како се наводи, Бела кућа подржава нацрт закона о санкцијама против Русије које предлажу демократе, позивајући се на представника Савета за националну безбедност САД.
Такође се апелује да се размотре "све расположиве и одговарајуће мере" за супротстављање покретању гасовода "Северни ток 2", преноси агенција Ројтерс.
На челу иницијативе је шеф комитета за међународне послове у америчком Сенату Роберт Менендез.
Како се наводи, санкције које демократе предлажу да се уведу против Русије могу обухватити високе војне званичнике и владине службенике, укључујући руског председника Путина, а такође би циљале кључне банке и систем СВИФТ.
Украјинске власти, као и бројни западни политичари, у последње време наводе могућност руске офанзиве на Украјину, иако Москва категорички одбацује све оптужбе тврдећи да Русија не намерава никога да нападне.
БОНУС ВИДЕО - ВЕЛИКИ УСПЕХ СРБИЈЕ: У 2021. години отворено је чак 18 фабрика, а започета је изградња 6 нових
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (2)