КЛУГЕ УПОЗОРАВА: Више од половине Европљана ће бити заражено омикроном

Танјуг

11. 01. 2022. у 12:12

ВИШЕ од половине популације Европе ће, како се очекује, бити заражено омикрон сојем корона вируса у наредних шест до осам недеља, изјавио је данас директор Светске здравствене организације за Европу Ханс Клуге.

КЛУГЕ УПОЗОРАВА: Више од половине Европљана ће бити заражено омикроном

Фото: Танјуг/АП

- У Европи је забележено више од седам милиона новопријављених случајева ковида-19 у првој недељи 2022. године, што се више него удвостручило у периоду од две недеље - изјавио је Клуге на конференцији за новинаре.


- Овим темпом, Институт за здравствене статистике и евалуацију предвиђа да ће више од 50 одсто становништва у региону бити заражено омикроном у наредних шест до осам недеља - упозорио је Клуге, а преноси агенција Ројтерс.

БОНУС ВИДЕО:

АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ: Његова реакција ће вас одушевити

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?