ТОКАЈЕВ ПОРУЧИО: У земљи враћен уставни поредак
ПРЕДСЕДНИК Казахстана Касим Жомарт Токајев изјавио је данас да је земља почетком јануара доживела кризу великих размера, најтежу од када је независна, али да је у држави поново успостављен уставни поредак.
Фото: Printscreen
Токајев је на ванредној видео-конференцији Савета колективне безбедности ОДКБ рекао да је главни циљ, како је навео, "терориста" био подривање уставног поретка, да су они покушали да организују државни удар и преузму власт, преноси РИА Новости.
Истакао је да је у Казахстану поново успостављен уставни поредак и да ће држава енергично сузбијати све екстремистичке акције.
Токајев је захвалио председницима Русије и Белорусије Владимиру Путину и Александру Лукашенку на помоћи.
Навео је да су, како је рекао, "бандити" били бројчано јачи најмање пет пута и да су у "агресији на Казахстан учествовали и страни милитанти".
Токајев је додао да су догађаји у Казахстану дуго припремани.
Протести у Казахстану који су 2. јануара избили због поскупљења горива прерасли су у сукобе са снагама реда.
БОНУС ВИДЕО:
НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље
НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.
16. 07. 2026. у 19:23
Коментари (0)