ПОСЛЕДИЦЕ ХАОСА И ДИВЉАШТВА У КАЗАХСТАНУ: Огласила се Народна банка, предузимају драстичне мере
НАРОДНА банка Казахстана саопштила је данас да је суспендовала рад мењачница у земљи из безбедносних разлога.
Фото Танјуг/АП
- Рад мењачница биће привремено суспендован због безбедности рада канцеларија, као и због безбедности њиховог особља и клијената - наводи се у саопштењу Народне банке објављеном на веб страници, преноси руска агенција ТАСС.
Заменик министра одбране Казахстана, генерал Султан Гамаљединов изјавио је раније данас да се ситуација у тој земљи стабилизује и да је под контролом власти.
Он је, на заједничком брифингу са командантом мировних снага Организације уговора о колективној безбедности (ОДКБ) Андрејем Сердјуковим, рекао да ће противтерористичка операција бити настављена до, како је навео, "потпуног уништења терориста и успостављања реда у земљи", пренела је агенција РИА Новости.
У Казахстану су 2. јануара почели протести након поскупљења горива, који су потом прерасли у нереде и сукобе са снагама безбедности.
Према најновијим подацима, погинуле су 164 особе, а њих 2.200 је затражило лекарску помоћ.
БОНУС ВИДЕО: ДОСИЈЕ - Рат Јерменије и Азербејџана - визуелна реконструкција догађаја
Препоручујемо
МОСКВА НЕМА ПРАВО НА ПОРАЗ: Шојгу - "Води се информациони рат на свим фронтовима"
09. 01. 2022. у 13:20
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)