ОБЕЛЕЖАВАЊЕ БАДЊЕГ ДАНА У ИСТАНБУЛУ: Литургија и пливање за часни крст
У ЕКУМЕНСКОЈ патријаршији у Истанбулу данас је одржана литургија поводом обележавања Бадњег дана, а организовано је и пливање за Цасни крст, јавља Анадолија.
Фото: Free Images Pixabay
Литургију, одржану у складу с епидемиолошком ситуацијом у цркви св. Ђорђа предводио је цариградски патријарх Вартоломеј.
Након литургије патријарх и верници су се упутили ка обали.
За часни крст пливало је десет особа, а ове године је крст извукао Галип Јавуз, који је рекао да му је то пето учешће.
БОНУС ВИДЕО:
Запаљен први бадњак у Зрењанину
Препоручујемо
ПРОШИРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ ВЛАСТИ У ИСТАНБУЛУ: Ердоган наставља с нападима на Имамоглуа
30. 12. 2021. у 18:13
ТУРСКИ МЕДИЈИ: Анкара испоручила Украјини систем борбеног управљања за војне бродове
05. 01. 2022. у 21:51
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)