РУСКО МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА ОЦЕЊУЈЕ: Немири у Казахстану изазвани споља
РУСКО Министарство спољних послова саопштило је да ситуацију у Казахстану види као споља инспирисан покушај насилног подривања безбедности и интегритета државе.
FOTO: Depositphotos
- То се дешава уз употребу обучених и организованих оружаних формација - наведено је у саопштењу, преноси РИА Новости.
Истиче се да је Руска Федерација, потврђујући своју приврженост обавезама савезника у оквиру Организације уговора о колективној безбедности (ОДКБ) подржала доношење хитних мера у вези са брзим погоршањем унутрашње политичке ситуације и порастом насиља у Казахстану.
У Казахстану су избили немири због поскупљења горива, а председник те земље Касим Жомарт Токајев обратио се ОДКБ-у за помоћ, па су мировне снаге ОДКБ, укључујући Русију, упућене у ту земљу.
БОНУС ВИДЕО:
НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК КАЗАХСТАНА ТРАЖИ ПОМОЋ РУСИЈЕ: Обратио се војном савезу који предводи Москва
05. 01. 2022. у 19:59
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)