ПОЛА МИЛИОНА ЉУДИ БЕЗ СТРУЈЕ: Велика снежна олуја у САД направила хаос (ФОТО)

Танјуг

03. 01. 2022. у 16:40

ЈАКА снежна олуја, која је у Америци почела у недељу, на југоистоку земље је оставила око пола милиона становника без струје, сада се помера ка источној обали, док се Вашингтон и федералне службе полако затварају због непогоде, јавља данас "Форбс".

ПОЛА МИЛИОНА ЉУДИ БЕЗ СТРУЈЕ: Велика снежна олуја у САД направила хаос (ФОТО)

Фото: AP Photo/J. Scott Applewhite

Америчка национална Метеоролошка служба издала је упозорење и предвиђа да ће у неким областима нападати од 20 до 30 центиметара снега.

Снег је, према Акју Ведеру већ пао, или се очекује да ће пасти у Балтимору, Филаделфији, деловима Делавера, Мериленда, Њу Џерзија и Вирџиније.

Из државне Канцеларије за људске ресурсе су касно синоћ рекли да ће савезне службе у главном граду бити затворене данас и да ће радницима који не раде у хитним службама бити дозвољено да не дођу на посао, али не и радницима запосленим у хитним службама.

Неколико школских округа у Мериленду и Вирџинији је затворено због снежне олује, а државне школе у Вашингтону ће бити затворене данас и сутра, као део великог ковид тестирања, па се отварање очекује тек у четвртак.

БОНУС ВИДЕО: ЕКСПЛОЗИЈА У ПОЛИЦИЈСКОЈ СТАНИЦИ - Повређено 13 полицајаца и два пролазника

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ЉУБАВИ! Овако се Новак Ђоковић данас опростио