ВИШЕ ОД 27. 000 НОВОЗАРАЖЕНИХ: Инфекција короном у Индији у порасту пети дан заредом

02. 01. 2022. у 12:05

У ПРОТЕКЛА 24 сата Индија је забележила више од 27.000 нових случајева корона вируса, при чему број инфекција нагло расте пети дан заредом.

ВИШЕ ОД 27. 000 НОВОЗАРАЖЕНИХ: Инфекција короном у Индији у порасту пети дан заредом

Фото: Танјуг/АП Пхото

Највећи градови у земљи, укључујући Њу Делхи и финансијску престоницу Мумбај, забележили су пораст броја случајева ковида-19, пренео је Ројтерс.


Према подацима индијског министарства здравља у протекла 24 сата у земљи је регистровано 27.553 случаја корона вируса.

Иако се број активних случајева у Делхију утростручио у само последња три дана, званичник министарства здравља рекао је да стопа хоспитализације није порасла.

- Већини људи који су заражени корона вирусом није потребна болничка нега. То су благи случајеви - рекао је он на онлајн брифингу.

Такође је поручио да без обзира на то што су случајеви у порасту, нема разлога за паником и бригом.

Од почетка пандемије Индија је регистровала 34,88 милиона заражених корона вирусом и 481.770 смртних исхода, наводи Ројтерс.
 

БОНУС ВИДЕО:

ЕКСКЛУЗИВНО! НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА ЗА "НОВОСТИ"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?