О ЧЕМУ СУ РАЗГОВАРАЛИ ПУТИН И БАЈДЕН? Руска порука Америци - може доћи до потпуног прекида односа
31. 12. 2021. у 07:14
ПРЕДСЕДНИК Америке Џозеф Бајден јасно је ставио до знања током телефонског разговора са руским лидером Владимиром Путином да САД немају намеру да у Украјини размештају ударно офанзивно наоружање, саопштио је новинарима помоћник руског председника Јуриј Ушаков.
Повезане вести
"БАЈДЕНОВИ ЉУДИ НАС ПРОВОЦИРАЈУ ДА ДОНОСИМО ТЕШКЕ ОДЛУКЕ" Медведев: Могло би доћи до употребе специјалног оружја
УКРАЈИНСКИ напад дроновима на резиденцију руског председника Владимира Путина у Новгородској области у децембру прошле године могао је да доведе до узвратног руског удара употребом специјалног оружја, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
26. 01. 2026. у 07:41
НАТО ЈЕ „ТИГАР ОД ПАПИРА“ Трамп: Путин га се уопште не плаши
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је у интервјуу за западне медије да је „тестирао“ земље НАТО када их је позвао да се укључе у сукоб са Ираном. Његове речи пренела је на мрежи X новинарка Рејчел Скот.
05. 04. 2026. у 21:33
ЗЕЛЕНСКИ ПОРУЧИО САВЕЗНИЦИМА: "Зауставите 'флоту из сенке' или рат неће стати"
ВОЛОДИМИР Зеленски тражи јаче санкције Русији док трају преговори са САД, уз поруку да "флота из сенке" мора бити заустављена како би се прекинуо ратни финансијски ток.
22. 03. 2026. у 17:39
МОСКВА НУДИ ВАШИНГТОНУ УСЛУГУ ЗА УСЛУГУ "Политико" тврди - Путин нуди обуставу дељења података са Ираном, под овим условом
МОСКВА је предложила Вашингтону „услугу за услугу“ - споразум према којем би Русија престала да дели обавештајне информације са Ираном, које укључују прецизне координате америчких војних објеката на Блиском истоку, ако САД престану да достављају Украјини обавештајне податке о руским положајима, преноси Политико.
20. 03. 2026. у 19:12
РАТ ЋЕ ТРАЈЕТИ ДО СЕПТЕМБРА?! Немачки медији кукају: Русија ће зарадити стотине милијарди долара
РАТ на Блиском истоку ће Русији донети до 250 милијарди долара ако се одуговлачи до септембра, како сугеришу извори Аксиоса у Белој кући.
20. 03. 2026. у 18:11
Најновије из рубрике
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ИЗРАЕЛ ПРИСТАО ДА ЗАЈЕДНО СА САД ОБУСТАВИ НАПАДЕ НА ИРАН: Примирје ће трајати две недеље, нема бомбардовања док трају преговори
ИЗРАЕЛ је део двонедељног примирја које је председник САД Доналд Трамп објавио свега сат и по пре истека рока који је дао Ирану да отвори Ормуски мореуз или се суочи са ескалацијом војних напада на цивилну инфраструктуру, изјавио је високи званичник Беле куће за ЦНН.
08. 04. 2026. у 00:58
ПОСТИГНУТО ПРИМИРЈЕ ИЗМЕЂУ САД, ИЗРАЕЛА И ИРАНА: Иран ће контролисати Ормуз!
РАТ на Блиском истоку ушао је у 39. дан. Ултиматум који је председник САД Доналд Трамп дао Ирану да прихвати преговоре званично истиче у среду у 2 ујутру по српском времену. Амерички председник је запретио да ће уништити читаву цивилизацију ако Техеранне прихвати договор.
07. 04. 2026. у 07:31 >> 00:50
ТРАМП ОДУСТАО ОД СТРАШНОГ НАПАДА НА ИРАН
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп одустао је од најављеног напада на Иран.
08. 04. 2026. у 00:47
ОБРТ - ШАМАР БЕСНОМ ТРАМПУ: Америка прети геноцидом, Иран им уништава базе
Ирачка противваздушна одбрана је пресрела три дрона и сви су пали у реку Тигар, прeноси Ал Џазира.
08. 04. 2026. у 00:00
zoran
31.12.2021. 08:24
Бајден је у току разговора инсистирао да у нуклеарном рату не може бити победника. Дакле, Амери или убеђују Русе да тактички нуклеарни удари нису тотални нуклеарни рат или се боје доктрине из времена СССР да ће у случају нуклеарног рата у пространствима Сибира нуклеарне ударе преживети довољно војника да са западом посао доврши "ручно".