ПРОГЛАШЕНА КРИВОМ ЗА ПОДВОЂЕЊЕ МАЛОЛЕТНИЦА: Суд пресудио сарадници милијардера педофила Џефрија Епстајна

Татјана Марковић

29. 12. 2021. у 23:29

ГИСЛЕЈН Максвел, сарадница милијардера педофила Џефрија Епстајна, проглашена је кривом по опужници да је намамљивала и подводила малолетнице за сексуално злостављање.

ПРОГЛАШЕНА КРИВОМ ЗА ПОДВОЂЕЊЕ МАЛОЛЕТНИЦА: Суд пресудио сарадници милијардера педофила Џефрија Епстајна

Гислејн Максвел, Фото АП

Порота је прочитала пресуду у савезном суду на Менхетну након што је расправљала око пет дана, пренео је Блумберг.

Gilejn Maksvel je proglašena krivom za regrutovanje maloletnih devojaka koje je Džefri Epstin seksualno zlostavljao. Šezdesetogodišnja bivša pripadnica visokog društva i bivša devojka milijardera finansijera Epstајna sada se suočava sa godinama zatvora.

Maksvel je osuđena po pet od šest tačaka za koje je optužena. Optužena je da je regrutovala i pripremala četiri tinejdžerke za Epstina između 1994. i 2004. godine. Maksvel je proglašena krivom za regrutovanje maloletnih devojčica da ih Epštajn zlostavlja, kao i za transport i seksualnu trgovinu njima.

Jedina tačka za koju je oslobođena bila je "navođenje devojke mlađe od 17 godina (oštećena sa pseudonimom Džejn) da putuje sa namerom da se upusti u ilegalnu seksualnu aktivnost".

- Jednoglasna porota proglasila je Gilejn Maksvel krivom za jedan od najgorih zločina koji se mogu zamisliti - omogućavanje i učešće u seksualnom zlostavljanju dece. Zločini koje je počinila sa svojim dugogodišnjim partnerom i saučesnikom Džefrijem Epstinom. Put do pravde je bio predug. Ali, danas je pravda zadovoljena - рекао је američki tužilac Demijan Vilijams.

Епsтајн, њен бивши дечко и послодавац, био је осуђени сексуални преступник који је умро у савезном притвору пре него што му је суђено.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (1)

АНА ВОЛЕЛА ТЕНИСЕРА? Шпански медији брујали о њиховој романси - можда би крај њега била срећнија