ВИШЕ ОД 200 ХИЉАДА ЗАРАЖЕНИХ: Корона хара Француском
У ПОСЛЕДЊА 24 часа у Француској се на основу извршених тестова заразило чак 208.000 људи корона вирусом, саопштио је у среду француски министар здравља Оливије Веран. Тако је постављен још један црни рекорд од почетка пандемије.
Фото: АП
Он је оценио да више не може да се говори само о таласу, већ о правом цунамију пандемије.
Сваке секунде у земљи се зарази више од двоје људи - рекао је министар.
Веран је такође проценио да чак 10 одсто популације тренутно може да се сматра случајевима контакта с оболелим особама.
Процењује се да у Француској тренутно има више од милион оболелих од ковида, у земљи са 67 милиона становника.
Занимљиво је да је у Француској с две дозе вакцинисано 53 милиона људи, што представља више од 91 одсто старијих од 12 година.
Веран истиче да ће сој омикрон смањити број хоспитализација за 50 до 70 одсто у односу на делту.
Препоручујемо
КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама
07. 06. 2026. у 10:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама
КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.
07. 06. 2026. у 10:04
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)