РЕКОРДАН БРОЈ ЗАРАЖЕНИХ У ИТАЛИЈИ: Влада разматра увођење нових мера
У ПОСЛЕДЊА 24 сата у Италији је забележем рекордан број од 44. 959 нових случајева инфекције ковидом што је рекорд од почетка пандемије пре две године, пише агенција Анса.
Фото: Танјуг/АП
Предходно највећи број заражених у једном дану забележен је 13 новембра 2020, када је регистровано 36.293 особа инфицираних ковидом 19.
Влада разматра увођење нових мера ограничења, поред постојећих.
Упоредо са владиним и медицинским мерама за спречавање ширења вируса, широм Италије се спроводе детаљне контроле провођења и поштовања обавеза.
Специјално оделење полиције открило је више од 300 невакцинисаних лекара, који су још увек радили иако је према одлуци владе за медицинске раднике од 15 октобра обавезна имунизација.
Конролишу се и путници у градском саобраћају, а полиција проверава “грин пас” и код путника на стајалиштима градског саобраћаја.
У Трсту, где су лучки радници два месеца протестовали против увођења потврде о вакцинацији, стање се погоршава, јер је 30 одсто запослених заражено, а трећина и даље одбија да се имунизује.
Због тога су губитци тршчанске луке, према писању локланог листа ”Ил Пицоло” вишемилионски.
БОНУС ВИДЕО: Како се држи "социјална дистанца" у свету и где нас воде мере против короне?
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)