ЛУКАШЕНКО ОДЛАЗИ? Белорусија иде на референдум
ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је да ће референдум о уставним изменама земље бити одржан у фебруару 2022. године.
Фото: ЕПА
- Референдум ће бити одржан у другој половини фебруара - саопштио је шеф белоруске државе на састанку са члановима комисије и радне групе за измене Устава у Минску.
Према његовим речима, „након периода расправе о нацрту овог Устава, састаћемо се још једном, како бисмо видели које значајне, фундаменталне предлоге ће дати народ, у оквиру радне групе, а онда ћемо одржати завршни састанак Уставне комисије“.
- И са већ спремним нацртом, након што Уставна комисија размотри резултате рада наше радне групе и одобри их, изнећемо предлог Устава на референдум - рекао је белоруски лидер.
Подсетимо, Лукашенко је 16. марта потписао Указ о формирању Уставне комисије која се бави уставним изменама. Комисија има 36 чланова. Она је изнела шефу белоруске државе своје предлоге, али Лукашенко је крајем јула вратио нацрт на дораду. Крајем августа Комисија је упутила председнику дорађену, коначну верзију предлога измена Устава.
Лукашенко је раније обећао да ће поднети оставку након усвајања амандмана на Устав. Комисија за припрему допуна већ је почела са радом.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПОНОВО СЕ ОГЛАСИО ШОЈГУ: Говорио о тешкој ситуацији, па рекао ко је једини гарант мира
22. 12. 2021. у 19:46
КАДИРОВ УПУТИО УЛТИМАТУМ ЕРДОГАНУ: Побеснео због потеза Турске, раде иза леђа Русији!
21. 12. 2021. у 22:00
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)