ПОЛИТИКА ВАШИНГТОНА ПРЕМА РУСИЈИ: И дипломатија и обуздавање
САД се баве истовремено и дипломатијом и обуздавањем према Русији и спремне су да оштро одговоре на поступке Москве које Вашингтон сматра агресивним, изјавио је амерички државни секретар Ентони Блинкен.
Фото Танјуг/АП
-Председник САД Џо Бајден је током свог првог састанка са председником Русије (Владимиром Путином) у Женеви пре неколико месеци рекао председнику Путину да одлучно дајемо предност стабилнијим и предвидљивијим односима између Русије и САД, али ако Русија настави са непромишљеним или агресивним акцијама ми ћемо одлучно одговорити, рекао је Блинкен, коментаришући ситуацију са вестима о „нападу“ који Русија наводно планира да изведе на Украјину.
Како је додао, америчке власти су спремне да искористе различите канале за преговоре о безбедности, укључујући дијалог о стратешкој стабилности са Русијом. Вашингтон рачуна да ће преговори са Москвом о безбедности почети ускоро после Нове године.
Блинкен је додао да се засад не планира нови састанак председника Русије и САД.
Подсетимо, Русија је небројено пута одбацила оптужбе Запада и Украјине о „агресивном понашању“, истичући да никога не угрожава и да не намерава да било кога напада. У Москви је такође наглашено да се изјаве о „руској агресији“ користе као оправдање за размештање додатне војне технике НАТО у близини руских граница.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО: РАТНЕ ИГРЕ ВЕЛИКИХ РАЗМЕРА - Хиљаду руских, узбекистанских и таџихистанских војника у акцији
Препоручујемо
ПУТИН СА СНАЈПЕРОМ У РУКАМА: Шојгу му показао најновије руско оружје (ФОТО)
21. 12. 2021. у 21:01
НАТО ИГНОРИШЕ РУСИЈУ: Настављамо да се ширимо иако се Москви то не свиђа
16. 12. 2021. у 21:09
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (0)