ИТАЛИЈА СЕ ЗАКЉУЧАВА ЗА НОВУ ГОДИНУ? Расте број заражених, током викенда забележено 24.000 позитивних случајева

20. 12. 2021. у 12:45

ЕПИДЕМИЈСКА ситуација у Италији је боља него у многим земљама у окружењу, али је приметан пораст броја нових случајева заразе вирусом корона, због чега ће се разматрати могућност пооштравања постојећих мера и увођења локдауна за Нову годину, изјавио је амбасадор Србије у Италији Горан Алексић.

ИТАЛИЈА СЕ ЗАКЉУЧАВА ЗА НОВУ ГОДИНУ? Расте број заражених, током викенда забележено 24.000 позитивних случајева

Фото: Танјуг/АП

- Не зна се још, није донета таква одлука, али цифре говоре у прилог томе да ће одређене мере заоштравања бити предузете - рекао је Алексић за телевизију Танјуг.


Он је навео да се у Италији бележи пораст броја новозаражених и додао да је током викенда регистровано 24.000 позитивних случајева, те да се може очекивати да од данас или сутра тај број буде око 30.000 дневно.

Алексић је рекао да се вакцинација у Италији спроводи успешно и прецизирао је да је у тој држави до сада прву дозу вакцине против корона вируса примило око 89 одсто старијих од 12 година, другу дозу више од 85 одсто, а трећу 27 одсто.

Када је реч о имунизацији деце, навео је да се у Италији са тиме кренуло 16. децембра и да је до данас вакцинисано 73.000 деце.

- Вакцинишу се у посебним амбијентима, кроз игру, ту се појављује и Деда Мраз, медицинско особље је другачије обучено како би се деца са најмање могуће стреса вакцинисала - навео је Алексић.

Говорећи о уласку странаца у Италију, навео је да се у ту земљу може ући само из тачно одређених разлога.

Како је рекао, у Италију се не може путовати туристички, али може због здравствених разлога, школовања...

- Наши грађани који желе да уђу у Италију морају да имају негативан ПЦР тест не старији од 72 сата или антигенски тест који није старији од 24 сата, морају да попуне ПЛФ образац и да се подвргну самоизолацији и здравственом надзору у трајању од десет дана на адреси која је наведена у том ПЛФ формулару и после тога су обавезни да ураде један тест - објаснио је Алексић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!