РУСИЈА НЕ ВЕРУЈЕ НАТО ПАКТУ: Алијанса зла долива уље на ватру
ПОРТПАРОЛ Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова изјавила је да изјавама челника НАТО-а није могуће веровати, стога ће се Москва усредсредити искључиво на дејства Алијансе.
Фото: Депоситпхотос
Како је рекла, Москва је своје предлоге Северноатлантском савезу већ упутила.
- Речима које долазе од челника земаља НАТО-а није могуће веровати јер те речи нису поткрепљени делима. Ми ћемо се оријентисати искључиво на њихова дејства. Своје предлоге смо већ послали, очекујемо реакцију и пракси - казала је Захарова.
Такође је казала и да ситуација у Украјини изазива огромну забринутост Москве будући да НАТО повећава испоруке наоружања тој бившој совјетској републици.
- Само доливају уље на ватру. Настављају са испорукама оружја, настављају са обукама. Они то не раде са циљем да се одржи стабилност и безбедност већ како би долили уље на ватру и додатно закомпликовали ситуацију у земљи у којој већ букти грађански рат - нагласила је.
Прецизирала је да је од 2014. године Америка испоручила Украјини наоружање у вредности од 2,5 милијарде долара, а само ове године реализовано је испорука у вредности од 400 милиона.
Захарова је подвукла да то „неће створити услове за спровођење Минских споразума“ и мирно решавање конфликта, нити ће решити хуманитарне проблеме становника Донбаса.
Она је додала и да у Украјини има око 10.000 припадника НАТО–а, од којих је 4.000 из САД, а 6.000 из других држава Алијансе.
(rs.sputniknews.com)
Препоручујемо
СРУШЕНИ СНОВИ КИЈЕВА: Русија обећала Донбасу - Нећемо вас оставити на цедилу!
15. 12. 2021. у 18:07
ДОБАР САВЕТ РИЈАДУ: Упоредите руске ПВО системе са америчким Патриотима
15. 12. 2021. у 20:18
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)