НЕМАЧКА УВОДИ ОБАВЕЗНУ ВАКЦИНАЦИЈУ: За почетак у болницама и домовима за старе

Танјуг

10. 12. 2021. у 14:32

НЕМАЧКИ посланици су данас већином гласова подржали закон који захтева да се особље у болницама и домовима за старе вакцинише против корона вируса.

НЕМАЧКА УВОДИ ОБАВЕЗНУ ВАКЦИНАЦИЈУ: За почетак у болницама и домовима за старе

Фото: АП

Министар здравља Карл Лаутербах раније је рекао парламенту да је несавесно да неке особе који раде са посебно угроженим људима још нису вакцинисане, пренео је Ројтерс.

-Ова обавезна вакцинација је неопходна јер је потпуно неприхватљиво да после две године пандемије људи који су нам поверили да бринемо о њима непотребно умиру у институцијама јер тамо раде невакцинисани људи, рекао је он.

-Не можемо ово да прихватимо, истакао је Лаутербах.

У Доњем дому парламента за ову меру гласао је 571 посланик, 80 је било против, а 38 посланика су били уздржани.

Горњи дом немачког парламента је одобиро закон неколико сати касније након што су се посланици сложили да убрзају законску процедуру.

У припреми је и други нацрт закона којим би вакцинација против ковид-19 постала обавезна за све, а о њему би парламент могао да расправља следећег месеца.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ОТКРИЛА ЈЕ ИРАНУ ТАЈНИ ПЛАН! ФБИ нуди 200.000$ за бившег агента - била контраобавештајна официрка, сад на потерници (Фото)