АСАНЖ СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ: Огласила се његова вереница након одлуке о изручењу, одбрана улаже жалбу

Танјуг

10. 12. 2021. у 12:37

ВЕРЕНИЦА Џулијана Асанжа, Стела Морис, изјавила је да ће се њихов правни тим "што пре буде могуће" жалити на данашњу одлуку британског суда којом се омогућава изручење оснивача Викиликса Сједињеним Државама.

АСАНЖ СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ: Огласила се његова вереница након одлуке о изручењу, одбрана улаже жалбу

Фото ЕПА

Британски апелациони суд преиначио је пресуду ниже судске инстанце и отворио врата за изручење оснивача Викиликса Џулијана Асанжа Сједињеним Америчким Државама.

Тиме је суд прихватио жалбу САД, које терете Асанжа за више кривичних дела, укључујући оптужбе за шпијунажу. Почетком године, окружни суд је из здравствених разлога одбио захтев САД за изручење Асанжа и та одлука је данас поништена.

- Жалићемо се на ову одлуку што пре буде могуће - рекла је Морис у изјави.

Амерички тужиоци су оптужили Асанжа по 17 тачака оптужнице за шпијунажу и по једној тачки оптужнице за злоупотребу компјутера збг објављивања више хиљада процурелих војних и дипломатских докумената.

Оптужбе предвиђају максималну казну од 175 година затвора, иако је Луис рекао да је "најдужа казна икада изречена за ово дело била 63 месеца".

Асанж се већ дуже време налази у лондонском затвору Белмарш.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

СИМБОЛ ВРЕДНОСТИ: ВИП Инвестиционо Злато 25 година помаже клијентима да осигурају своју финансијску стабилност