МОСКВА УПОЗОРИЛА КИЈЕВ: "Не покушавајте да решите сукоб на истоку Украјине употребом силе"

Новости онлајн

09. 12. 2021. у 17:48

РУСИЈА је данас упозорила владу у Кијеву да не покушава да реши сукоб на истоку Украјине употребом силе, у време високих тензија подстакнутих нагомилавањем руске војске близу украјинске границе.

МОСКВА УПОЗОРИЛА КИЈЕВ: Не покушавајте да решите сукоб на истоку Украјине употребом силе

Зеленски у Домбасу, Фото АП

Званичници Украјине и западних земаља наводе да гомилање руских војника и војне опреме можда указује да Москва планира инвазију на суседну земљу, што су руски званичници више пута негирали.

Начелник Генералштаба Војске Русије Валериј Герасимов одбацио је као неистините медијске извештаје о наводним руским припремама напада на Украјину.

Он је за ескалацију тензија на истоку Украјине оптужио Кијев, односно размештање украјинског наоружања код Донбаса.

Герасимов је упозорио Кијев да не користи силу у тој области.

- Биће сузбијене све провокације украјинских власти у циљу насилног решења проблема код Донбаса - рекао је Герасимов на састанку са страним војним аташеима.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)