НЕ ПОСТОЈИ СУКОБ ИНТЕРЕСА: Јоханес Хан негира оптужбе о корупцији
ЕВРОПСКИ Европски комесар из Аустрије Јоханес Хан одбацио је све оптужбе француског дневника Либерасион о наводној корупцији.
Фото: АП
- Европска комисија је утврдила да нема конфликта интереса, нити злоупотребе положаја - навео је у изјави аустријском радију Ое1.
Одлука да ли ће бити покренута интерна истрага против Хана је у надлежности председнице Комисије Урсуле фон дер Лајен. Либерасион је оптужио Хана да је децембра 2015.учествовао у лову у организацији белгијске лобистичке организације власника некретнина (ЕЛО), који су платили све трошкове.
Вечеру која је коштала 2.178 евра за укупно 11 особа, међу којима је био и шеф лобистичке организације, платила је европска ревизорска комисија, пошто ју је организовао тадашњи белгијски члан те организације Карел Пнкстен.
Хан је поручио да и европски комесар има право на слободно време.
- Добио сам тада од дугогодишњег члана европске ревизорске комисије, једног Белгијанца, приватни позив да будем његов гост и следећег дана са мојом тадашњом партнерком која је била ловац учествујем у лову на приватном ловишту - објаснио је.
Регистру ЕУ за транспарентност Хан то није пријавио, јер се, како каже, радило о приватном позиву.
На оптужбе да је на рачун ревизорске комисије прихватио три позива на ручак јуна ове године, Хан је казао да је то било "случајно подударање термина".
Либерасион тврди да је Хан био у обавези да присуство на тим ручковима пријави Комисији.
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)