ФАУЧИ О ОМИКРОНУ: Да ли је нови сој отпорнији на вакцине?

Новости онлине

01. 12. 2021. у 20:59

МОГУЋЕ је да се сој вируса корона "омикрон" преноси лакше, као и да је у извесној мери отпоран на деловање вакцина, рекао је главни амерички инфектолог Ентони Фаучи.

ФАУЧИ О ОМИКРОНУ: Да ли је нови сој отпорнији на вакцине?

Фото: АП

- На основу молекуларног профила мутације може се претпоставити да се он лакше преноси и да делимично може да заобиђе заштиту коју пружају вакцине. Али, ми то не знамо прецизно… Треба бити спреман - рекао је Фаучи на конференцији за новинаре.

Позвао је грађане да се вакцинишу и сугерисао ношење маски на јавним местима.

У Америци је откривен први случај заражавања сојем "омикрон".

С тим у вези Фаучи је рекао да се ради о вакцинисаном путнику из Јужне Африке.

Пацијент, како је рекао на брифингу у Белој кући, нема теже симптоме. Први случај заражавања новим сојем откривен је у Калифорнији.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ОТКРИЛА ЈЕ ИРАНУ ТАЈНИ ПЛАН! ФБИ нуди 200.000$ за бившег агента - била контраобавештајна официрка, сад на потерници (Фото)