ОДГОВОР МОСКВЕ НА АКЦИЈЕ ВАШИНГТОНА: Русија протерује америчке дипломате

ЗАПОСЛЕНИ у америчкој амбасади који су у Москви више од три године би до 31. јануара 2022. године требало да напусте Русију, изјавила је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

ОДГОВОР МОСКВЕ НА АКЦИЈЕ ВАШИНГТОНА: Русија протерује америчке дипломате

Фото: Пиксабеј

Званични Вашингтон је раније наложио да 27 руских дипломата напусти САД до 30. јануара 2022. године, преноси РИА Новости.

Захарова је нагласила да оваква одлука није избор Русије, јер су САД, како каже, "наметнуле сличну игру", након што је Стејт департмент 2020. године једнострано увео трогодишње ограничење у трајању службених путовања за запослене у руској амбасади у Вашингтону и генералним конзулатима Русије у Њујорку и Хјустону.

- До 1. јула следеће године, ако Вашингтон не одустане од трогодишњег правила и не направи компромис, особље ће и даље одлазити у броју сразмерном броју Руса који је најавио Стејт департмент - додала је Захарова.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (1)

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...