УВОДЕ САНКЦИЈЕ И СА РАЗЛОГОМ И БЕЗ ЊЕГА: Лавров о главном оружју западних "демократија"

Новости онлине

23. 11. 2021. у 12:02

ЗАПАД на челу са Сједињеним Америчким Државама уводи санкције са поводом или без њега, а флагрантан пример су ограничења према гасоводу "Северни ток 2", изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.

УВОДЕ САНКЦИЈЕ И СА РАЗЛОГОМ И БЕЗ ЊЕГА: Лавров о главном оружју западних демократија

Фото: ЕПА

- Јасно је да радимо у веома тешким условима, изазови и ризици су вишеструки. А као белег времена је већ дуги низ година употреба политички мотивисаних једностраних рестрикција од стране већине западних држава на челу са Американцима, које се уводе редом једна за другом, са поводом или без разлога. Наравно, флагрантан пример је оно што раде са "Северним током 2" - рекао је Лавров на форуму "Међународна агенда руског бизниса: Изазови, ризици, стратегија и сарадња са државом".

Он је истакао да на тај начин руске компаније послују "у веома тешким условима".

- Ми са своје стране на овакве непријатељске кораке одговарамо проверено и адекватно. Руководимо се задацима одржавања стабилности домаће привреде и финансијског система - нагласио је Лавров.

Према његовим речима, Русија истовремено нуди и сопствену позитивну агенду "за обезбеђивање равноправне сарадње и равнотеже интереса у међународним економским односима без икакве дискриминације".

Сједињене Америчке Државе најавиле су да ће увести санкције за два брода и једној руској компанији укљученој у изградњу пројекта гасовода "Северни ток 2", рекао је раније амерички државни секретар Ентони Блинкен.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ПО ПРВИ ПУТ - Руски мировњаци увежбавају тактику "дрифтовања" минобацача у Нагорно-Карабаху

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.

18. 01. 2026. у 11:39

Коментари (1)

Црвено-бели караван наставио мисију - Меридиан фондација и Црвена звезда поново обрадовали малишане (ВИДЕО)