ПЕСКОВ УПОЗОРАВА ЗАПАД: Распирујете хистерију, биће последица

ЗАПАД вештачки распирује хистерију тиме што упозорава на могућу припрему руске „инвазије“ на Украјину, Кремљ не искључује покушаје провокација у циљу оправдања навода западних земаља, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков.

ПЕСКОВ УПОЗОРАВА ЗАПАД: Распирујете хистерију, биће последица

Фото: Профимедиа

- Они који су своје Оружане снаге довели из иностранства нас оптужују за неку необичну војну активност на нашој територији. Односно, Сједињене Америчке Државе. Па, то није сасвим логично, нити сасвим пристојно - додао је.

На питање шта је циљ Кијева у изјавама о "последицама" по Русију у случају наводне инвазије на Украјину, Песков је одговорио да "Украјина, највероватније, предузима још један покушај да започне војно решење сопственог проблема и да себи самој и свима у Европи изазове још једну несрећу".

То је оно што Украјина тражи, оценио је портпарол.

Према његовом мишљењу, Кијев "то највероватније покушава, скривајући се управо иза оних вежби НАТО-а, бродова НАТО-а у Црном мору – америчких и британских војника у региону, којих је све више".

- То је оно чему Украјина тежи. И ово је, наравно, срцепарајућа слика, зато што ће изазвати најтеже, најозбиљније последице - нагласио је Песков.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху