ШАЛЕНБЕРГ ПОРУЧИО АУСТРИЈАНЦИМА: Извињавам се грађанима који су слушали државу
АУСТРИЈСКИ канцелар Александер Шаленберг извинио се данас грађанима, који су, како је рекао, до сада све исправно учинили, због одлуке о локдауну, која ступа на снагу у понедељак.
Foto: EPA/VALDA KALNINA
-Ниједано управљање кризом није без грешака. Желим да се извиним. Моје извињење упућујем оним грађанима који су до сада све исправно урадили. Знам да је за њих несхватљиво да им се сада ограничавају слободе, подвукао је канцелар у изјави јавно сервису ОРФ.
Шаленберг је казао да је предуго веровао у могућност уверавања грађана да је вакцинација неопходна.
-Предуго смо се ослањали на то да ће грађани сами схватити да је боље да се вакцинишу, истакао је он.
Шаленберг је нагласио да је 65 одсто грађана учинило управо за шта је замољено, вакцинисало се, држи одстојање и носи маске.
-Ти грађани сада због једне мањине морају да прихвате ограничење њихових слобода. Жао ми је и сматрам неподношљиво што морамо захтевати следећи акт солидарности, рекао је он.
Четврти локдаун, према његовим речима, одлука је која му је тешко пала.
Он је изразио наду да ће то бити и последње закључавање.
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ГУБЕ МИЛИЈАРДУ ЕВРА НЕДЕЉНО: Привреда Аустрије у локдауну претпеће велику штету
20. 11. 2021. у 10:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)