ПРЕД ОПШТИ "ЛОКДАУН": Антиваксери и антикоронаши сутра протестују у центру Беча

19. 11. 2021. у 22:08

ДВА дана пред општи локдаун, који ступа на снагу од понедељка, антиваксери и противници корона мера организују сутра протесте у центру Беча.

ПРЕД ОПШТИ ЛОКДАУН: Антиваксери и антикоронаши сутра протестују у центру Беча

Фото: Принтсцреен

Планирано је више поворки које ће се кретати кроз центар града са више хиљада учесника, међу којима и десничарских екстремиста.


На највећи протест позвала је Слободарска партија Аустрије (ФПО), која ће се окупути на тргу Хелденплац одакле ће се кретати централном улицом Беча Рингом.

Организатори протеста очекују најмање 10.000 учесника.

Једна друга поворка кретаће се Рингом до Хелденплаца, а организатори очекују око 3.000 учесника.

Поред ФПО и један од првих антикоронаша у Аустрији Мартин Рутер позвао је своје присталице преко друштвених мрежа.

Полиција очекује висок степен мобилизације, а упозорава И на учешће екстремних десничара, као на ранијим протестима у првој половини ове године.

Истовремено Министарство унутрашних послова указује да постоје активности мобилизације у круговима десничарских “Идентитариста”, али И сцене хулигана.

Колико ће у суботу стварно бити демонстрација за сада полиција не зна, казао је портпарол бечке полиције Маркус Дитрих агенцији АПА додајући да је тактика пријављивање више скупова којом се жели отежати деловање полиције.

Полиција ће у суботу у центру града имати, како је најавила, више од 1.300 чувара реда.

Учесници протеста, према важећим епидемиолошким мерама, мораће да носе ФФП2 маске, што ће полиција и контролисати, најављено.

Такође ће се посебно контролисати аутобуси за које важи 2Г » правило па путници који нису вакцинисани или прележали ковид неће моћи да путују.

За очекивати је да се учесници протеста неће придржавати епидемиолошких мера, па је могуће да ће доћи до чарки са чуварима реда.


 

БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Гласај за свој омиљени укус и сазнај да ли си у већини