ПРЕМИЈЕР СЛОВАЧКЕ: Болнице су на ивици колапса, здравствено особље исцрпљено

Биљана Ристивојевић

19. 11. 2021. у 12:18

БОЛНИЦЕ су на ивици колапса, а респиратори се користе скоро на пуном капацитету, изјавио је данас премијер Словачке Едуард Хегер.

ПРЕМИЈЕР СЛОВАЧКЕ: Болнице су на ивици колапса, здравствено особље исцрпљено

Фото: АП

Он је додао да ће рестриктивне мере бити укинуте или појачане, зависно од тога како се ситуација буде развијала.

- Исцрпљено здравствено особље нас моли да интервенишемо јер више не желе да бирају кога ће да прикључе на респиратор, а кога ће пустити да умре. Већ смо имали захтев да доставимо фрижидер за преминуле - поручио је премијер Словачке, пренела је агенција ТАСР.

Он је нагласио да су вакцинисани одабрали праву ствар.

- Они су се вакцинисали са циљем да заштите своје здравље, али и здравље својих породица, колега, познаника, као и економију, чиме се не оптерећује здравствени систем, који сада плаћа цену јер су одељења пуна невакцинисаних - навео је Хегер.

БОНУС ВИДЕО: НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Новак Ђоковић се обратио Хрватима на ћирилици (ФОТО)