АСТРАЗЕНЕКА САОПШТИЛА: Коктел антитела нуди 83 одсто заштите од вируса корона
БРИТАНСКО-шведска фармацеутска компанија "АстраЗенека" је саопштила данас да њен лек, коктел антитела против коронавируса, нуди 83 одсто заштите током шест месеци.
Фото: Depositphotos
У ранијим студијама се тврдило да поменута терапија, названа АЗД7442, пружа 77 одсто заштите од симптоматске болести након три месеца, преноси агенција Ројтерс.
- Нови подаци иду у прилог све већем броју доказа који подржавају могућност да АЗД7442 направи значајну разлику у превенцији и лечењу ковида-19 - изјавио је потпредседник компаније Мене Пангалос.
Фармацеутска компанија је, такође, саопштила да је одвојена студија спроведена над пацијентима са благим до умереним ковидом-19 показала да је већа доза АЗД7442 смањила ризик од погоршања симптома за 88 одсто када се даје у року од три дана од првих симптома.
БОНУС ВИДЕО:
БАКА (90) ПРВА НА СВЕТУ ПРИМИЛА ФАЈЗЕРОВУ ВАКЦИНУ: Британија започела вакцинацију против короне
АМЕРИЧКА ВОЈНА БАЗА У ПЛАМЕНУ: Жесток напад током ноћи (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ четири дрона напала су америчку базу Виктори у Ираку, уз низ експлозија синоћ и у раним јутарњим сатима.
21. 03. 2026. у 09:31
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)