НАПАД СНАЈПЕРИМА НА ИДЛИБ: Има погинулих сиријских војника
ДВА сиријска војника су погинула у нападу терориста на провинцију Идлиб, изјавио је руководилац руског Центра за примирје у Сирији Вадим Кулит.
Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен
Како је појаснио, реч је о припадницима терористичке групације „Џабхат ал Нусра“ који су пуцали снајперима на положаје владиних снага у близини насеља Кавкаба.
Кулит је рекао и да је у провинцији Алеп такође извршен напад и то минобацачима и да је том приликом један сиријски војник рањен.
- Укупно је за протекла 24 часа забележено 10 напада терориста у Идлибској зони деескалације - додао је.
Подсетимо, прошле седмице је руски Центар упозорио да невладина организација „Бели шлемови“ припрема инсценирана снимања у провинцији Идлиб, која није под контролом сиријских власти, како би оптужила Дамаск за напад на цивилно становништво.
(rs.sputniknews.com)
Препоручујемо
БУК И ПАНЦИР ШТИТЕ СИРИЈУ: Оборено шест израелских ракета испаљених са израелских Ф-15
09. 11. 2021. у 21:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију
ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.
05. 07. 2026. у 07:22
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)