ГРЧКА УВОДИ ЛОКДАУН? Министар здравља зауставио гласине

ИНТЕРНЕТ гласине о новим антиковид мерама, било да су локалне или опште, о промени радног времена или затварању школа не осликавају владине планове, изјавио је данас грчки министар здрављас Танос Плеврис.

ГРЧКА УВОДИ ЛОКДАУН? Министар здравља зауставио гласине

Фото: ЕПА

Он је рекао да је фокус владе на заштити вакцинисаних особа.

- Уколико мере буду неопходне биће у складу са мерама које су већ објављене и односиће се на ограничен приступ разним локацијама или опцији да се невакцинисане особе морају тестирати или пратити - казао је Плеврис за "Скаи", а пренео "Катимерини".

Он је додао да ће школе остати отворене и да су инфекције ковидом у образовним установама знатно мање него што се предвиђало.

Када је реч о захтеву државе да се приватни лекари укључе у лечење ковид пацијената, министар је изјавио да уколико не буде одговора на тај позив, влада ће наставити да тражи услуге лекара.

- Надамо се да то неће бити потребно и да ће лекари доћи добровољно - нагласио је.

 

БОНУС ВИДЕО: 

САМО СЕ ВИ БАВИТЕ КОРОНОМ: У току је рат, не зна се број мртвих, а милионима прети смрт

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (0)

Фондација Меридиан уручила вредну донацију Клубу кошаркаша у колицима Црвена звезда Сингидунум (ВИДЕО)