МИРНЕ ДУШЕ ПРЕПУШТАМ МЕСТО КАНЦЕЛАРА: Меркелова о одласку са политичке сцене - Желим да путујем и читам!
НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел изјавила је да је задовољна тајмингом одласка са политичке сцене након 16 година на челу државе и да се сада радује што ће посветити време стварима које је морала да занемари током мандата.
Фото: Профимедиа
Меркелова је рекла да жели да "можда мало путује или чита, или једноставно ужива у слободном времену знајући да у наредних 20 минута не може да се деси никакав изненадни преокрет", објавио је у данас недељник Франкфуртер Алгемајне Цајтунг, преноси АП.
Канцеларка Меркел, која је 2018. године најавила да се неће поново кандидовати на националним изборима одржаним прошлог месеца, успешно је водила Немачку кроз низ криза, укључујући глобалну финансијску кризу, мигрантску кризу и пандемију коронавируса.
- Мирне душе могу да кажем да је исправно да неко други преузме дужности канцелара - рекла је Меркелова.
У Немачкој су прошлог месеца одржани национални избори, а Социјалдемократе, Зелени и Слободне демократе тренутно преговарају о формирању коалиционе владе.
Ове три странке саопштиле су раније овог месеца да имају за циљ да следећег канцелара именују до почетка децембра.
Одлазећи вицеканцелар Олаф Шолц, чији су социјалдемократи левог центра "за длаку" победили на изборима, чини се да има највеће шансе да наследи Меркелову.
До формирања следеце владе, Меркелова ће остати на кормилу државе и данас у том својству присуствује самиту Групе 20 у Риму.
Меркелова (67) је рекла да осећа захвалност што је служила нацији и да са задовољством гледа на „ дуг, а у неким случајевима и компликован период“ свог политичког ангажовања.
- Можда ће касније стићи и мало меланхолије - закључила је канцеларка.
БОНУС ВИДЕО:
АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ: Његова реакција ће вас одушевити
Препоручујемо
МЕРКЕЛОВА ПОСЛЕ ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ БЕЗ МЕСТА У СКУПШТИНИ: Седи на галерији међу гостима (ФОТО)
26. 10. 2021. у 18:30
АНГЕЛА МЕРКЕЛ ПРОГОВОРИЛА О ПУТИНУ: "Још 2001. године ми је све било јасно"
23. 10. 2021. у 14:26
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СРБИ СУ УНИВЕРЗУМ ДОБРОТЕ" Рус објаснио зашто ИПАК напушта нашу земљу - један проблем пресудио
РУС Вадим је истакао позитивне аспекте живота у Србији, укључујући доброту људи, сигурност и доступност ресурса.
14. 12. 2025. у 17:33
Коментари (0)