НЕМЦИ БРАНЕ СЕВЕРНИ ТОК 2: Траспорт гаса не угрожава никога!
ТРАНСПОРТ руског гаса у Немачку преко контроверзног гасовода Северни ток 2 неће угрозити снабдевање највећих европских економија, ни Европску унију, саопштило је данас министарство економије Немачке.
Фото Архива
Иако је гасовод спреман да испоручује гас, још недостаје сертификат Федералне агенције немачке (гасне) мреже, а анализа министарства је кључни услов да то регулаторно тело настави процес сертификовања, пренео је Ројтерс.
- У својој анализи Савезно министарство привреде закључило је да издавање сертификата не угрожава сигурност снабдевања гасом Немачке и Европске уније - наводи се у саопштењу министарства.
Такође се предочава да је министарство доставило своју анализу регулаторном телу након разговора са суседним земљама ЕУ и додаје да су Италија, Аустрија, Пољска, Чешка, Мађарска, Естонија, Летонија и Литванија добиле прилику да учествују у консултацијама.
Немачки регулатор има рок до почетка јануара да сертификује гасовод, али би одлуку могао донети и раније.
Након што регулаторно тело да своју препоруку тај документ се шаље Европској комисији која има рок од два месеца да се изјасни.
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)