СЕТИТЕ СЕ ПРЕДАКА КОЈИ СУ ПОКУШАЛИ ДА НАС ОСВОЈЕ: Шеф руских обавештајаца послао поруку Западу - Учите историју!
ЗАПАДНЕ земље које су у прошлости покушавале да освоје Русију требало би да изучавају историју како би схватилe да такви планови немају перспективу, изјавио је директор Спољнообавештајне службе Русије Сергеј Наришкин.
Фото: ЕПА/Депоситпхотос
Наришкин је присуствовао церемонији награђивања победника Сверуског такмичења историчара који раде са омладином, одржаној у граду Дмитрову у Московској области.
- Зидови дмитровског Кремља и читава дмитровска земља памте и пољске и Наполеонове интервенционисте, добро памте и немачко-фашистичке освајаче и сви ми памтимо то, али да ли памти данашња генерација дела западних политичара каква је била судбина њихових далеких и веома блиских предака који су покушали да са оружјем у рукама ступе на руску земљу? Саветујем им да уче историју како треба, али праву историју без улепшавања, без фалсификовања - рекао је Наришкин.
Такође је истакао да је историја изузетно важна сфера људског знања.
БОНУС ВИДЕО: ПО ПРВИ ПУТ - Руски мировњаци увежбавају тактику "дрифтовања" минобацача у Нагорно-Карабаху
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ОФИЦИР ОДУШЕВЉЕН РУСКИМ ДРОНОМ: "Охотњик" ће постати права звер
23. 10. 2021. у 15:38
ВЕЛИКИ ПОКРЕТ ТРУПА У ТАЏИКИСТАНУ: Руски генерал о одговору на катастрофу у Авганистану
23. 10. 2021. у 15:26
ШОЈГУ УПОЗОРИО НЕМАЧКУ И ЕВРОПУ: Не гомилајте војску на границама Русије!
23. 10. 2021. у 14:35
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)