МОСКВА УВОДИ ОШТРЕ МЕРЕ: Послодавци шаљу запослене на рад од куће, невакцинисани закључани у домовима

Танјуг

19. 10. 2021. у 20:43

МОСКОВСКЕ власти донеле су одлуку да се поново уведу оштра ограничења против ширења Ковид-19 која ће ступити на снагу 25. октобра, рекао је градоначелник Сергеј Собјанин.

МОСКВА УВОДИ ОШТРЕ МЕРЕ: Послодавци шаљу запослене на рад од куће, невакцинисани закључани у домовима

Фото АП

Ограничења су морала бити уведена јер је број инфекција нагло порастао, а стопа вакцинације међу старијим особама је веома ниска, објаснио је градоначелник, пише Тас с.

Нове мере ће се односити на послодавце који ће бити дужни да пошаљу најмање 30 одсто запослених да раде од куће.

Послодавци ће такође морати да достављају онлајн недељне извештаје о здравственом стању запослених.

Од 25. октобра до 25. фебруара 2022. године грађани Москве који су старији од 60 година и који нису вакцинисани мораће да остану закључани у домовима, а биће им дозвољене неке спортске активности и шетње на отвореном.

За грађане који су прележали Ковид-19 у протеклих шест месеци или су већ вакцинисани неће важити нове мере.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО:

Корона напада "плаву крв" и најмоћније људе света

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Драма у дому певача: Марка Булата жена пријавила за насиље