ПРЕМИЈЕР СВЕ ОТКРИО: Да ли Пољска излази из ЕУ?
ПОЉСКИ премијер Матеуш Моравјецки демантовао је да његова Влада жели да изведе Пољску из Европске уније или уради "Полегзит", рекавши да је то потпуно неистинит и штетан мит.
FOTO: Depositphotos
Матеуш Моравјецки је то изјавио реагујући на масовне протесте одржане у недељу широм земље против Владине политике, за коју критичари кажу да би Пољску могла коштати чланства у ЕУ, пренео је АП.
Власти у Варшави процениле су да је на протестима учествовало до 100.000 људи.
Протести су изазвани пресудом највишег пољског суда да пољски Устав има примат над законима ЕУ.
Међутим, случај је, како наводи АП, покренуо Моравјецки који је изразио сумњу у доминацију закона ЕУ.
Моравјецки је, међутим, данас на Твитеру написао да је "Полегзит" лажна вест.
Нагласио је да све пољске обавезе које проистичу из закона ЕУ, остају на снази.
- Унија је исувише озбиљна заједница да би се довела у царство бајки. То је место узајамне користи, али и стварних изазова за све нације Уније - истакао је.
Пољска десничарска Влада се више пута сукобљавала са ЕУ у вези са њеном политиком, углавном у сектору правде и инсистира да 27-чланом блоку треба прилагођавање.
БОНУС ВИДЕО: АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ - Његова реакција ће вас одушевити
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)