ЗАПАЊУЈУЋА ПЉАЧКА У СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ: Из фабрике оружја украдени ракетни бацачи!

Танјуг

08. 10. 2021. у 13:46

ИЗ некадашње фабрике Еурокомпозит у Прилепу украдени су ракетни бацачи и зоље, јавља македонска телевизија Телма.

ЗАПАЊУЈУЋА ПЉАЧКА У СЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ: Из фабрике оружја украдени ракетни бацачи!

Фото: Јутјуб/AiirSource Military

То су потврдили и радници који су се након крађе обратили новинарима испред фабрике која не ради више од две године.

Они су објаснили да се украдено оружје користи за уништавање оклопних возила.

Телма наводи да се сумња да је крађе које су се догодиле од 3. до 5. октобра извело руководство, јер грађани не знају где су складишта нити како до њих може да се дође.

Пре крађе нико није чувао фабрику, која је празна и у државном је власништву, али након што је део арсенала опљачкан тамо је постављена полицијска заштита.

Радници Еурокомпозита неколико пута су штрајковали тражећи исплату заосталих плата и доприноса.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (1)

ПЛАНИРАЈУ НАПАДЕ НА ГАСОВОДЕ ИСПОД ЦРНОГ МОРА, АЛИ ПОСЛЕДИЦЕ ЋЕ БИТИ КАСТАСТРОФАЛНЕ И ПО ЕВРОПУ Путин упозорио на нападе на Турски ток