СОРОШЕВ ФОНД КУПУЈЕ БИТКОИНЕ: Цене криптовалуте порасле, Вашингтон не уводи ограничења

Танјуг

07. 10. 2021. у 17:17

КОМПАНИЈА за управљање имовином Сорош фонд, коју је основао инвеститор и милијардер Џорџ Сорош, открила је да поседује криптовалуту биткоин.

СОРОШЕВ ФОНД КУПУЈЕ БИТКОИНЕ: Цене криптовалуте порасле, Вашингтон не уводи ограничења

Фото: Архива Новости

Ова породична фирма поседује "неке криптовалуте... али не много" - изјавила је Дон Фицпатрик, извршна директорка и шефица за инвестиције Сорош менаџмент фонда у интервјуу за агенцију "Блумберг".

- Нисам сигурна да се на биткоин овде гледа само као на заштиту од инфлације. Мислим да је он прешао пут од понора до мејнстрима - рекла је она, додајући да криптовалуте сада имају тржишну капитализацију већу од 2,0 билиона долара и преко 200 милиона корисника, преноси ЦНБЦ.

Цена биткоина, најпопуларније светске криптовалуте, износила је на јутрошњем трговању 54.726 долара, након што је јуче скочио за 10 процената на преко 55.000 долара са нивоа од око 50.000 долара у уторак.

Министарка финансија САД-а Џенет Јелен и председних америчке Комисије за хартије од вредности (СЕЦ) Гари Генслер изјавили су раније ове недеље да немају планове за увођење ограничења у трговини криптовалутама.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО: НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart