АНГЕЛА МЕРКЕЛ СЕ ОБРАТИЛА НЕМЦИМА: Канцеларка указала на озбиљну поделу
КАНЦЕЛАРКА Ангела Меркел изјавила је данас да Немци морају да наставе да раде за демократију.
Фото: ЕПА/CLEMENS BILAN
Немачка је прославила 31 годину од поновног уједињења Истока и Запада земље, пише АП.
Меркел је рекла да "ментално и структурно уједињење још није завршено" и да три деценије касније остаје политичка и економска подела између некадашњег комунистичког истока и запада Немачке.
- Демократија не постоји једноставно. Уместо тога морамо радити заједно, изнова и изнова, сваки дан - рекла је она.
Она је изјавила да дезинформације и подстрекивање представљају напад на демократију, и да такве резултате не треба узимати здраво за готово.
Ангела Меркел је, као примере вербалног напада који су довели до радикализације у немачком друштву, навела убиство једног од регионалних политичара своје партије, напад на Халајн синагогу и недавно убиство радника безинске пумпе који је замолио муштерију да стави маску.
Запратите Нпортал на Фејсбук страници.
ПО ПРВИ ПУТ: Руски мировњаци увежбавају тактику "дрифтовања" минобацача у Нагорно-Карабаху
Препоручујемо
НЕМАЧКА ПРВИ ПАРТНЕР: Тамо смо извезли 1,71 милијарди евра вредну робу
30. 09. 2021. у 16:45
ПРЕОКРЕТ: ЦДУ изгубио у изборној јединици где је Меркел побеђивала осам година заредом:
27. 09. 2021. у 00:52
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)