ЖЕСТОКИ СУКОБИ ТАЛИБАНА И ИСИС-К: Ексползије и пуцњава у обрачуну две групе у Авганистану

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

02. 10. 2021. у 19:25

ПРВОГ октобра су пријављене експлозије и сукоби у граду Чарикар, главном граду источне авганистанске провинције Парван.

ЖЕСТОКИ СУКОБИ ТАЛИБАНА И ИСИС-К: Ексползије и пуцњава у обрачуну две групе у Авганистану

Фото Танјуг/АП

Прва експлозија била је резултат напада импровизованом експлозивном направом која је циљала возило талибана у ПД2 округу Чарикар. У нападу су рањена два борца авганистанске групе.

Извори блиски талибанима рекли су да је група ухапсила двојицу припадника ИСИС-Хорасан (ИСИС-К) после напада. Терористи су тој групи дали локацију скровишта ИСИС-К у округу ПД3.

Док су талибански борци нападали скровиште, велика експлозија изазвана ракетом погодила је Чарикар. Билал Карими, заменик портпарола талибана Забихулаха Муџахида, рекао је за ТОЛО Неwс да је касније пронађено друго скровиште у оближњем подручју. Борци талибана сукобили су се са терористима који су се држали у оба скровишта.

Према авганистанским изворима, четири талибанска борца и тројица терориста ИСИС-К убијена су у експлозији и сукобима у ПД3. Иако присуство ИСИС-К у Парвану није изненађење, чини се да је веће него што се мислило раније. Чини се да се утицај терористичке групе шири по целом Авганистану.

Данас је ИСИС-К главни изазов са којим се суочавају талибани који непрестано раде на јачању контроле над Авганистаном. Претња терористичке групе вероватно неће ускоро престати.

(СрбијаДанас)

Запратите Нпортал на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду