ПУТИН НА ИВИЦИ СУЗА НА САХРАНИ ПРИЈАТЕЉА: Руски председник се опростио од трагично страдалог министра (ФОТО/ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин појавио се видно потресен на сахрани погинулог министра за ванредне ситуације Евгенија Зиничева, који је преминуо у среду у арктичкој области.
Фото: Танјуг АП
Путин и Зиничев годинама су били блиски сарадници, а преминули министар је својевремено био члан обезбеђења руског лидера.
Зато и не треба да чуди што се управо он појавио на његовој комеморацији у Москви, а из поштовања према настрадалом пријатељу Путин се у складу са православним обичајима прекрстио испред ковчега.
Он је два пута спустио главу на његов сандук, а у рукама је на последњи опроштај свог сарадника донео букет црвених ружа. Након тога сео је између Евгенијеве супруге Наталије и сина Дениса, пише "Дејли мејл".
По доласку на комеморацију Путин је пришао ковчегу и спустио главу на отворени сандук, а онда је исто урадио и приликом одласка. На његовом лицу види се туга и жаљење због губитка блиског сарадника, који је раније виђен за једног од његових потенцијалних наследника.
Подсетимо, Зиничев је погинуо у среду на дужности, спасавајући живот једној особи током међуресорних вежби у руском граду Нориљску.
Иако су раније медији пренели да је у питању сниматељ, касније је откривено да се ради о режисеру Александру Мелнику.
Он је тамо отишао како би изабрао локацију за снимање новог филма, преноси РИА новости.
Како је раније саопштено, Зиничев је покушао да спаси Мелника, који је пао у воду, али је слетео на камен и страдао.
Председник Русије Владимир Путин постхумно је доделио титулу хероја Евгенију Зиничеву.
- За херојство и храброст исказане у вршењу дужности - пише у саопштењу Кремља.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву
Препоручујемо
ПОГИНУО РУСКИ МИНИСТАР: Настрадао спасавајући живот човека на војним вежбама
08. 09. 2021. у 11:58
РУСКИ ДИПЛОМАТА У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ УН: Авганистан се налази пред економским крахом
10. 09. 2021. у 08:29
РАЗГОВОР ТРАЈАО ТРИ САТА: Путин и Лукашенко праве планове о заједничкој одбрани
09. 09. 2021. у 23:54
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)