МИНИСТАРСТВО ЗА КЛИМУ: Грчка после пожара забринута за природне катастрофе
Грчка влада је формирала ново министарство које ће се бавити утицајем климатских промена. На челу новог министарства је бивши комесар Европске уније Христос Стилианидес (63), који се од 2014. до 2019. бавио хуманитарном помоћи и управљањем кризама.
Фото: Архива ВН
Сада је он ангажован да земљу опорави од великих шумских пожара који су овог лета захватили више од 1.000 километара квадратних на југу грчке и острву Евија.
Христос Стилианидес је Кипранин, а грчко држављанство ће добити пре него што положи заклетву у петак.
- Прихватио сам ову функцију свестан изазова и очекивања које носи са собом. Последице климатских промена су свуда око нас и морамо да убрзати промене без одлагања - рекао је он.
Препоручујемо
НОВА ШАНСА ЗА ГРЧКЕ ЛЕКАРЕ: Вакцинишите се против короне и вратите се на посао
02. 09. 2021. у 22:51
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)