АМЕРИКА ЋЕ ОПЕТ У БОЈ? Бивши шеф Пентагона предвиђа нови авганистански рат
БИВШИ амерички министар одбране и шеф ЦИА Леон Панета рекао је у петак за Си-Ен-Ен да ће Ал Каида повратити своју бившу снагу у Афганистану под контролом талибана, што ће у будућности захтевати нови амерички рат.
Фото: ЕПА
- Мораћемо да се вратимо да бисмо ухватили ИСИС. Вероватно ћемо морати да се вратимо када Ал Каида поново васкрсне, што ће се десити, са овим талибанима. Раније су дали уточиште Ал Каиди, вероватно ће то поновити - рекао је Панета.
Он каже да је суштина да Америка може напустити бојно поље, али не може напустити рат против тероризма, који и даље представља претњу њеној безбедности.
Његови коментари уследили су дан након низа смртоносних терористичких напада у Кабулу.
Како је јуче саопштио извор у авганистанском Министарству здравља, више од 1.300 људи повређено је у експлозијама у Кабулу, погинуло је најмање 60 људи, међу њима и 13 америчких војника.
Препоручујемо
ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ ЛЕКАРА: Деца из Авганистана поново почињу да се играју и смеју!
28. 08. 2021. у 16:43
РАМШТАЈН УМЕСТО ОБЕЋАНЕ ЗЕМЉЕ: Више од 14.000 људи у највећој бази САД ван америке
28. 08. 2021. у 14:42
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)