НЕМАЧКОЈ ПОТРЕБНО 400.000 КВАЛИФИКОВАНИХ ИМИГРАНАТА: Све мање младих стручних људи

НЕМАЧКОЈ је годишње потребно 400.000 квалификованих имиграната, истичу у Савезној канцеларији за запошљавање Detlef Scheele.

НЕМАЧКОЈ ПОТРЕБНО 400.000 КВАЛИФИКОВАНИХ ИМИГРАНАТА: Све мање младих стручних људи

Фото Новости

- Ту не спадају подносиоци захтева за азилом него они који се циљано усељавају у сврху попуњавања рупа на немачком тржишту рада. Од неговатеља преко сервисера клима-уређаја па до академски образованих: Немачкој су у свим секторима потребни радници - кажу у овој канцеларији.

Из демографских разлога потражња за стручном радном снагом у Немачкој повећава се из године у годину. Већ је ове године број младих који би требало да буду на располагању тржишту рада за 150.000 је мањи, а тај ће се број повећавати из године у годину.

Немачка проблем може да реши квалификацијом неквалификованих који су већ у Немачкој, претварањем радних места с ограниченим радним временом у места с пуним радним временом.

Он је рекао да ће савладавање овог проблема бити један од највећих задатака будуће владе која ће преузети вођење земље након парламентарних избора крајем септембра. Истовремено, политика мора противницима усељавања да објасни како без увоза радне снаге немачка влада неће моћи функционисати.     

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

РУСИ БАЛИСТИЧКИМ РАКЕТАМА САТРЛИ ОДЕСУ: Украјинци не знају где се налазе, ракете падају као киша