САЈБЕР НАПАД НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Хакери извели "озбиљан продор"
АМЕРИЧКИ Стејт департмент био је мета сајбер напада и ради се о "озбиљном продору".
Фото: Депозитфотос
Извештач Фокс њуза из Беле куће Џеки Хајнрих обелоданила је на свом Твитер налогу да се догодио хакерски напад, а да на њега упозорила команда за сајбер одбрану Пентагона.
- Није јасно када је хакерски продор откривен, али верује се да се догодио пре неколико недеља. Извори тврде да мисија Стејт департмента за евакуацију у Авганистану није угрожена нападом - навела је она.
Како је додала, обим напада, ко стоји иза њега, напори да се напад ублажи и ризик за операције остају нејасни, преноси британски Експрес.
(Спутњик)
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)