ЗНА СЕ КО ЈЕ КРИВ ЗА ХАОС У КАБУЛУ: Захарова јасно рекла - све је последица њихових акција
ПАНИКУ на аеродрому у Кабулу која је довела је до смрти неколико цивила изазвале су акције САД током евакуације Американаца из Авганистана, изјавила је данас портпаролка руског министарства спољних послова Марија Захарова.
Фото: Министарство спољних послова Руске Федерације/Hauke-Christian Dittrich/dpa via AP
- На овај или онај начин, директно или индиректно, ситуација је настала након акција америчких представника. САД су послале додатне снаге да обезбеде сигурну евакуацију својих дипломата и грађана. Они су направили хаос на аеродрому, па су бројни цивилни летови били одложени. Видели сте шта је уследило, тако да је ситуација на кабулском аеродрому била ванредна - казала је Захарова.
Она је коментарисала, како је рекла, "ужасавајући видео" са аеродрома у Кабулу, када људи у паници покушавају да уђу у амерички војни авион који је полетао.
Људи су покушавали да дохвате стајни трап, а онда су губили равнотежу и падали када је авион почео да се одлепљује од писте, додала је и рекла да је то "заиста шокантан снимак".
Препоручујемо
МАЂАРИ ОДБИЈАЈУ ДА ПРИХВАТЕ АВГАНИСТАНЦЕ: Наш народ неће трпети последице туђих одлука
16. 08. 2021. у 20:28
СИТУАЦИЈА У АВГАНИСТАНУ: Мистерија америчког остављеног оружја (ФОТО/ВИДЕО)
19. 08. 2021. у 10:59 >> 19:32
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)