ЕКСПЛОДИРАЛА ЦИСТЕРНА СА ГОРИВОМ У ЛИБАНУ: Погинуло најмање 20 људи, десетине повређених

Новости онлајн

15. 08. 2021. у 12:10

НАЈМАЊЕ 20 људи погинуло је у експлозији цистерне са горивом у Акару на северу Либана, објавио је либански Црвени крст на Твитеру.

ЕКСПЛОДИРАЛА ЦИСТЕРНА СА ГОРИВОМ У ЛИБАНУ: Погинуло најмање 20 људи, десетине повређених

Foto: Printskrin/Twitter/@i24NEWS English

Повређено је најмање 79 особа које су хоспитализоване у локалним болницама и преко им је потребна донирана крв, објавио је Црвени крст.

Либан се суочава са озбиљном несташицом горива. Болнице су упозориле да им недостаје горива и да ће можда морати да се затворе.

Војска делила гориво у тренутку експлозије

Војни и безбедносни извор рекао је да је либанска војска запленила скривену цистерну горива и да је до експлозије дошло услед поделе бензина становницима.

Око 200 људи било је у близини у време експлозије, рекли су сведоци. Црвени крст је објавио да њихови тимови претражују поприште експлозије.

Премијер тражи оставке

- Масакр у Акару није другачији од масакра у луци - написао је бивши премијер Саад ал-Харири на Твитеру, мислећи на експлозију бејрутске луке пре годину дана. Позвао је либанске званичнике, укључујући председника, да преузму одговорност и поднесу оставке.

Харири је водећи сунитски муслимански политичар доминантне религије на северу Либана и отворени противник либанског председника Мишела Ауна.

- Наша срца су вечерас са породицама у Алталилу и Акару - објавио је на Твитеру Гебран Басил, челник странке коју је основао Аун.

(Индекс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји

МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: "Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји"

ТАЈВАНСКА војска навикла је на готово свакодневно праћење кинеских ратних авиона који лете у близини острва. Понекад их је само неколико, понекад знатно више, али њихово присуство је скоро непрекидно. Због тога је изненадни прекид летова, који је трајао готово две недеље, изазвао изненађење и недоумицу.

12. 03. 2026. у 17:58

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)