РУСИ РЕГИСТРУЈУ ВАКЦИНУ ЗА ДЕЦУ: Стиже можда већ средином септембра - ово може бити препрека

ВАКЦИНА против вируса корона за децу и адолесценте могла би да буде регистрована већ средином септембра, изјавио је директор Националног истраживачког центра за епидемиологију и микробиологију „Гамалеја“ Александар Гинцбург.

РУСИ РЕГИСТРУЈУ ВАКЦИНУ ЗА ДЕЦУ: Стиже можда већ средином септембра - ово може бити препрека

Фото: Depositphotos

- Сада ћемо припремити извештај пре проширене друге фазе клиничких испитивања и већ до 15. септембра моћи ћемо да региструјемо дечју вакцину како би могла у исто време да се даје школарцима - рекао је Гинцбург у интервјуу за лист „Известија“.

Међутим, „постоји бојазан да ће творци препарата бити приморани да обаве трећу фазу на три хиљаде људи“, додао је академик.

- У том случају, наравно, нећемо успети до септембра. То ме веома брине, јер ће сада, током ширења индијског соја, деца кренути у школу и до 20. септембра би најпре деца могла да имају проблеме, а затим сви ми - истакао је један од твораца руске вакцине „Спутњик Ве“ (Спутник В).

Директор „Гамалеја“ је такође објаснио да постоје две опције у погледу вакцине за адолесценте ─ вакцина разблажена у размери 1:10 и вакцина разблажена у размери 1:5.

- Прва варијанта је показала да нема никаквих нежељених ефеката и да деца имају веома јак имуни одговор, за разлику од одраслих. Нуспојава нема ни у другој варијанти, али постоји температура у граници 37,5 степени - прецизирао је Гинцбург.

Подсетимо, у Русији су регистроване четири вакцине против короне – „Спутњик Ве“ (Спутник В) центра „Гамалеја“, „ЕпиВакКорона“ центра „Вектор“, „КовиВак“ центра „Чумаков“, и вакцина „Спутњик лајт“.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

РУСИЈА ИЗНЕНАЂЕНА! Није очекивала да ће Новак Ђоковић ово да уради