НОВЕ МЕРЕ У ФРАНЦУСКОЈ: За свакодневне активности потребна ковид пропусница

09. 08. 2021. у 09:01

У ФРАНЦУСКОЈ су данас ступиле на снагу нове законске мере којим ће за неке свакодневне активности бити потребна санитарна пропусница, која подразумева доказ о вакцинацији, прележаној болести или негативан тест на корона вирус.

НОВЕ МЕРЕ У ФРАНЦУСКОЈ: За свакодневне активности потребна ковид пропусница

Фото АП

Пропусница је од 21. јула неопходна за улазак у објекте културе и забаве, као што су музеји, позоришта или биоскопи, а од данас је обавезна и за ресторане, барове и дужа путовања аутобусом, возом и авионом.

Санитарну прописницу оспоравали су многи Французи који су одржавали протесте против овакве одлуке владе.

Уочи ступања на снагу нових законских мера и обавезне здравствено-санитарне пропуснице за грађане Француске, министар здравља Оливије Веран најавио је у недељу да ће сертификат о негативном резултату теста на корона вирус за невакцинисане важити 72, уместо 48 сати како је раније најављивано.

Пропусница се неће тражити за посете лекару опште праксе, подсетио је министар Веран и потврдио да нове мере контроле ни у ком случају не смеју да буду препрека за приступ медицинској нези.

Људи који имају медицинску контраиндикацију на вакцинацију такође нису у обавези да имају здравствено-санитарне пропуснице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!